Gospodarka obiegu zamkniętego Krok w przyszłość

W Purinova dokładamy starań aby nasze produkty i materiały pozostawały w obiegu tak długo, jak to tylko możliwe.

Idea gospodarki obiegu zamkniętego, w której odpady powstałe w procesie produkcji poliuretanów są przetwarzane i ponownie wykorzystywane to przyszłość naszej planety. Jako producent od lat działający w branży chemicznej, bierzemy odpowiedzialność za tworzenie produktów, które nie wpływają negatywnie na środowisko.

Projektowanie zgodne z ideą obiegu zamkniętego

Od samego początku swojej działalności Purinova koncentruje wysiłki w kierunku wdrażania innowacyjnych rozwiązań dla naszych produktów, w zgodzie z ideą ekonomii obiegu zamkniętego. Doświadczenie zdobyte na międzynarodowych rynkach branży chemicznej oraz własne know-how pozwalają nam na opracowywanie i wdrażanie w procesie produkcji technologii przyjaznych dla naszej planety.

Portfolio produktów

W miarę zdobywania nowych doświadczeń w dziedzinie gospodarki obiegu zamkniętego, nieustannie osiągamy lepsze wyniki – dla klientów, biznesu oraz środowiska.
Nasz Dział Badań i Rozwoju skutecznie realizuje ważny cel, jakim jest ograniczenie negatywnego wpływu na środowisko. Wykorzystywane przez nas w procesie produkcji rozwiązania technologiczne zyskują uznanie wśród coraz większej rzeszy klientów na wielu rynkach międzynarodowych. Szczególnie ważne są dla nas doskonałość operacyjna oraz powtarzalność produkcyjna.

Proces recyclingu paneli PIR

Przetwarzamy odpady powstałe w procesie produkcji płyt PIR będące w postaci poliuretanowego pyłu, i wykorzystujemy je w produkcji polioli poliestrowych.
Proces ten, będący doskonałym przykładem efektywnej współpracy z naszymi klientami, został opracowany w oparciu o indywidualne zamówienie, zgodnie z konkretnymi wymogami klienta. Jest to idealny przykład stosowania przez nas w praktyce zasad zgodnych z gospodarką obiegu zamkniętego, które mają na celu opracowywanie odnawialnych i zrównoważonych zasobów oraz ograniczenie ilości produkowanych odpadów. Ściśle współpracujemy z naszymi klientami aby przekuć idee i pomysły na innowacyjne produkty oraz nieustanny rozwój technologiczny.
ZAPYTAJ O PRODUKT

Proces recyclingu tworzyw rPET

W Purinova wykorzystujemy wysokiej jakości tworzywo rPET jako surowiec w procesie produkcji polioli. Dzięki temu, jesteśmy w stanie otrzymać poliole, których zawartość przetworzonych materiałów wynosi nawet 45%.

Wdrażane przez nas w praktyce zasady gospodarki obiegu zamkniętego przyczyniają się do rozwiązania spodziewanych w przyszłości problemów związanych z ograniczonymi zasobami ropy naftowej. Wykorzystanie surowców na bazie tworzyw rPET może być skuteczną alternatywą.

Produkt uboczny w procesie przemysłowym

W tym procesie wykorzystujemy produkt uboczny powstały w produkcji chemicznej, który w normalnym trybie zostałby zakwalifikowany jako odpad. Dzięki naszej własnej opatentowanej technologii, jesteśmy w stanie włączyć go ponownie do produkcji nowych materiałów, jako zasób pochodzący z recyclingu z procesu produkcyjnego. Nasze poliole z linii New Technology Polyester Polyols bazujące na produktach ubocznych, składają się w minimum 65% z przetworzonych i odnawialnych surowców. New Technology Polyester Polyols to produkty wysokiej jakości dostępne w konkurencyjnej cenie, znajdujące szerokie spektrum zastosowań głównie w sztywnej pianie poliuretanowej PU/PIR i pianie elastycznej (HR/Viscoelastic), oraz w klejach i spodach obuwniczych.

Dzięki naszej unikalnej technologii produkty uboczne nie zostają zakwalifikowane do procesu spalania jako odpady. W ten sposób Purinova wspiera walkę o czyste środowisko i ograniczenie zanieczyszczenia powietrza oraz ilości odpadów chemicznych.

Proces recyclingu odpadów elektronicznych
(koncept w opracowaniu)

W procesie utylizacji elektroodpadów (m. in. lodówek, chłodni) największym wyzwaniem jest recycling części izolacyjnych wykonanych z pianki poliuretanowej. Purinova rozwija obecnie technologię, która umożliwi nam przetwarzanie poliuretanowych części izolacyjnych z elektroodpadów w nowy surowiec produkcyjny. Będzie on ponownie wykorzystany w procesie produkcji tego samego typu urządzeń, z którego pochodzi.

To doskonały przykład na to, jak w Purinova łączymy nacisk na produkcję z dążeniem do stosowania rozwiązań wspierających ideę gospodarki obiegu zamkniętego.

Mamy doświadczenie w stosowaniu surowców z recyclingu przy produkcji chemikaliów!

Formularz kontaktowy

To pole jest wymagane To pole jest wymagane
To pole jest wymagane
To pole jest wymagane(minimum 7 znakow)

- Administratorem Państwa danych osobowych jest Purinova Sp. z o. o. z siedzibą w Bydgoszczy. Państwa dane osobowe będą przetwarzane w celu odpowiedzi na zapytanie, a także przedstawienia informacji handlowych i/lub wysyłki newslettera, jeśli wyrazili Państwo na nie zgodę. Wyrażone zgody mogą być wycofane w każdym czasie. W tym celu proszę wysłać e-mail na adres odo@purinova.com. Pełne informacje o zasadach przetwarzania danych osobowych znajdują się tutaj.