17 Lipca 2023

Bierzemy udział w akcjach wspierających naszą planetę

Wiosna to czas, kiedy natura budzi się do życia, a my możemy uczestniczyć w inspirujących inicjatywach, które przynoszą korzyści dla naszej planety. Dlatego z przyjemnością informujemy, że wzięliśmy udział w wiosennej akcji sadzenia drzew we współpracy z portalem ogłoszeń o pracę oraz innymi pracodawcami. Chcielibyśmy podzielić się z Wami wynikami naszego zaangażowania.

5620 nowych drzew

Dzięki opublikowanym przez nas ogłoszeniom o pracę udało nam się przyczynić do posadzenia 7 nowych drzew. To niewątpliwie ważny krok w kierunku ochrony naszego  środowiska, ale warto podkreślić, że nie byliśmy sami w tym wysiłku. Cała akcja zgromadziła duże zainteresowanie, co zaowocowało posadzeniem na wiosnę w sumie 5620 drzew. To osiągnięcie, które zdecydowanie wskazuje na siłę, jaką możemy wywierać, działając razem. W naszym dążeniu do zrównoważonego rozwoju zawsze świadomie wybieramy firmy, z którymi nawiązujemy współpracę, kierując się takimi wartościami jak odpowiedzialność, przejrzystość oraz partnerstwo.

Dlaczego sadzenie nowych drzew jest ważne?

Drzewa odgrywają niezwykle istotną rolę w naszym ekosystemie. Oprócz walorów estetycznych, pełnią również wiele istotnych funkcji. Po pierwsze, skutecznie pochłaniają dwutlenek węgla, który jest jednym z głównych gazów odpowiedzialnych za efekt cieplarniany. Dzięki temu drzewa pomagają zatrzymać zmiany klimatyczne i łagodzą skutki globalnego ocieplenia.

Dodatkowo, drzewa wpływają na poprawę jakości powietrza. Poprzez fotosyntezę, pochłaniają szkodliwe substancje chemiczne i emitują tlen, który jest niezbędny do życia. W ten sposób pomagają nam oddychać czystszym powietrzem i chronią nasze zdrowie.Drzewa pełnią również rolę w ochronie bioróżnorodności. Stanowią schronienie dla wielu gatunków zwierząt i roślin, tworząc ekosystemy, które są niezwykle istotne dla zachowania równowagi ekologicznej. Ponadto, pomagają w zatrzymywaniu wody opadowej i zapobiegają erozji gleby, co jest kluczowe dla zachowania zdrowych ekosystemów lądowych.

Wdrażamy działania w trosce o naszą planetę

Jako firma działająca zgodnie z zasadami społecznej odpowiedzialności biznesu, cieszymy się z naszego udziału w akcji sadzenia drzew. Od zawsze kierujemy się wartościami zrównoważonego rozwoju i troską o środowisko. Wdrażamy różnorodne działania mające na celu zminimalizowanie wpływu na środowisko, takie jak korzystanie z alternatywnych źródeł energii, wykorzystujemy surowce z recyklingu oraz biosurowce, a także optymalizujemy procesy pod kątem zużycia energii. Chcemy być odpowiedzialnym partnerem biznesowym i w pełni angażować się w działania na rzecz ochrony naszej planety.

Cieszymy się, że mogliśmy wziąć udział w tej akcji i otrzymać certyfikat potwierdzający nasze zaangażowanie. To dla nas nie tylko uznanie, ale również motywacja do kontynuowania naszych działań na rzecz środowiska. Pragniemy inspirować innych, aby podejmowali podobne inicjatywy i działały na rzecz zrównoważonego rozwoju. Razem możemy osiągnąć wiele i zadbać o lepszą przyszłość dla nas wszystkich.