18 Kwietnia 2023

Wspieramy inicjatywy społeczne - Projekt "binGO"

W ostatnim czasie mieliśmy okazję wesprzeć akcję społeczną zorganizowaną przez grupę uczniów I LO im. Mikołaja Kopernika w Toruniu. Przedsięwzięcie powstało w ramach olimpiady “Zwolnieni z Teorii”, która polegała na realizacji autorskiego projektu społecznego - zamiast nauki na pamięć treści podręczników.

Celem akcji było zachęcenie osób ze szkół oraz domów seniora do wyjścia z domu i wspólnego spędzenia czasu. Uczniowie zorganizowali 5 rund gry Bingo, które przyciągnęły sporą liczbę zainteresowanych - dla zwycięzców przewidziane były nagrody, więc rywalizacja była naprawdę zaciekła! Ta wyjątkowa inicjatywa pomogła zorganizować czas osobom starszym oraz choć na chwilę oderwać młodzież od komputerów.

Gratulujemy młodym ludziom ich pomysłowości i zaangażowania. Cieszymy się, że mogliśmy wesprzeć akcję - takie inicjatywy powinny być doceniane i naśladowane! Mamy nadzieję, że w przyszłości Purinova będzie mieć okazję dołączyć do kolejnych ciekawych projektów, które przyczyniają się naszej społeczności.

Zobaczcie relację z rozgrywek.