10 Września 2020

Nowość w Purinova – New Technology Polyester Poliol do pianki wiskoelastycznej.

Wykorzystując nasze duże doświadczenie w produkcji polioli poliestrowych, po miesiącach wytężonej pracy działu R&D wprowadzamy na rynek produkt dedykowany do firm z branży pian elastycznych. Wiemy doskonale, że wymagania stawiane producentom surowców na rynku pian elastycznych są bardzo wysokie. Dlatego do szerokiego wachlarza produktów jaki proponuje Purinova, dołączył nowy produkt - Polios NT170LV. Produkt ten nie tylko reprezentuje gwarantowaną przez Purinova jakość i powtarzalność ale również jest świetnym przykładem produktu, który wpisuje się w obecny trend rozwiązań, promujących gospodarkę zrównoważonego rozwoju w produkcji przemysłowej.

Polios NT170LV zawiera dużą ilość, bo aż 67%, materiałów pochodzących z recyklingu i surowców odnawialnych (PN-EN ISO 14021: 2016).

Praca nad tym poliolem zaczęła się od głębokiego reaserchu rynku surowców stosowanych obecnie w przemyśle. My w Purinova jednak na tym nie poprzestajemy, zawsze kwestionujemy obecne rozwiązania po to, aby prowokować i generować innowacje. W tym wypadku jednym z dużych wyzwań, podczas pracy nad poliolem, było znalezienie wiarygodnego i powtarzalnego źródła surowców odnawialnych. Poradziliśmy sobie z tym wyzwaniem, dlatego teraz jesteśmy pewni, że nasz produkt nie zawiedzie.Warto podkreślić, że w pracy z naszymi klientami stawiamy przede wszytskim na jakość i elastyczność. Finalny produkt dopracowywany jest wspólnie z klientem, towarzyszymy mu w tym procesie aż do momentu uzyskania satysfakcjonujących rezultatów.
M. Cybulska-Kucharska Technolog / Purinova  


Zaletami Polios NT170LV w zastosowaniu pianki wiskoelastycznej jest wysoka zawartość materiałów pochodzących z recyklingu, która pozwala uzyskać produkt, który wpisuje się w realizację potrzeby zharmonizowanego rozwoju, w tym ograniczania zużycia surowców nieodnawialnych i powstawania odpadów. Poliol jest stosowany jako częściowy zamiennik standardowych polioli poliestrowych i polieterowych, nie wymagający większych zmian w formulacji. Polios NT170LV został przetestowany w piance lepkosprężystej wg PN-EN 16000-9: 2009 z obiecującym wynikiem: niska emisja LZO po 28 dniach.Zalecana ilość Polios NT170LV w formule pianki lepkosprężystej to 20-50 części mieszaniny polioli. Może zastąpić jeden lub więcej standardowych polioli w recepturze:

 

Zapraszamy do kontaktu!


Autor: Monika Cybulska-Kucharska
Technolog

    

Absolwentka technologii chemicznej na Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym w Bydgoszczy. Technolog, który w swojej pracy kieruje się dewizą, że pokora i zdobywanie doświadczenia jest gwarancją sukcesu. Moja przygoda z rynkiem poliolowo-poliuretanowym trwa już niemal 8 lat! Aktywnie uczestniczę w wielu projektach mających na celu doskonalenie produktów firmy Purinova. Prywatnie amatorka podróży małych i dużych oraz entuzjastka układania puzzli.


New Technology Polyester Poliol do pianki wiskoelastycznej