6 Lutego 2023

Co ma wspólnego Stadion Narodowy i Purinova? Jesteśmy finalistami konkursu „OBIEKT 20-LECIA KPOIA”!

Przebudowa Zakładu Produkcyjnego w Bydgoszczy


Zakład produkcyjny zlokalizowany w Bydgoszczy to bez wątpienia samo serce firmy Purinova. To tutaj rozwijamy własne know-how, wdrażamy nowoczesne technologie oraz innowacyjne rozwiązania zgodne z zasadami gospodarki obiegu zamkniętego. Wszystko po to, aby nasze działania stawały się coraz przyjaźniejsze naszemu środowisku oraz przynosiły wymierne korzyści społeczeństwu.

Jednym z projektów, które zrealizowaliśmy w zeszłym roku była przebudowa i modernizacja zakładu produkcyjnego, która miała na celu nie tylko unowocześnienie naszego zaplecza laboratoryjno-badawczego i linii produkcyjnych ale również nadanie terenowi zakładu wyglądu wpisującego się w architekturę Bydgoskiego Parku Przemysłowo – Technologicznego. Prace nad projektami budynków zrealizowaliśmy we współpracy z Pracownią FLOWENT.
Finalista Konkursu „OBIEKT 20-LECIA KPOIA”


Tym bardziej z dumą przyjęliśmy wiadomość, że projekt jednego z budynków zlokalizowanych na terenie zakładu produkcyjnego wziął udział w konkursie ogłoszonym przez Kujawsko-Pomorską Okręgową Izbę Architektów Rzeczypospolitej Polskiej na „OBIEKT 20-LECIA KPOIA”. Wśród nominowanych obiektów znalazły się między innymi Centrum Kulturalno-Kongresowe Jordanki w Toruniu, Stadion Narodowy w Warszawie czy budynek mieszkalny wielorodzinny „Awiator” w Bydgoszczy. Budynek Purinova, zaprojektowany przez mgr inż. arch. Anitę Barnaś znalazł się w finałowej trójce.Jest nam niezmiernie miło, że na terenie zakładu Purinova znajduje się budynek, który wyróżnia się w stosunku do innych tego typu obiektów i został doceniony przez Kujawsko-Pomorską Okręgową Izbę Architektów Rzeczypospolitej Polskiej.