Kierownik Projektów z doświadczeniem w branży mechanicznej

Dodano: 15 Kwietnia 2024
Miejsce pracy: Bydgoszcz
ZAKRES OBOWIĄZKÓW:

  • zarządzanie projektami inwestycyjnymi zgodnie z metodologią i procedurami firmowymi dotyczącymi projektów inwestycyjnych, od fazy koncepcji i przygotowania inwestycji, poprzez realizację i przekazanie do eksploatacji,
  • planowanie, monitorowanie i kontrola wykorzystania zasobów, harmonogramów prac jak również powiązanych budżetów,
  • współpraca i komunikacja na wszystkich poziomach organizacji w celu osiągnięcia odpowiedniej świadomości, wymiany (komunikacji) informacji i planowania zasobów i zobowiązań dla wszystkich działań w ramach cyklu życia projektu, w celu zapewnienia znaczącego zaangażowania zainteresowanych stron,
  • zarządzanie zamówieniami i umowami z usługodawcami zewnętrznymi,
  • zapewnienie punktualnego zakończenia wszystkich przypisanych projektów i obsługi produktów w ramach zakresu, jakości i budżetu,
  • w razie potrzeby przyjęcie roli analityka biznesowego, w tym przygotowanie studium wykonalności dla nowych projektów rozwojowych,
  • wszelkie inne zadania powiązane z pełnioną funkcją, w zależności od potrzeb.
  • optymalizacja bieżących i opracowywanie nowych koncepcji przebiegu procesów chemicznych na istniejących oraz nowobudowanych instalacjach;
  • aktywne poszukiwanie nowych rozwiązań i trendów w branży chemicznej i procesowej;
  • nadzór nad komunikacją wewnętrzną i przepływem informacji pomiędzy innymi działami zaangażowanymi w projekt;
  • wsparcie merytoryczne innych działów w obszarze bieżących i przyszłych projektów;
  • udział w targach i konferencjach branżowych;
  • przygotowywanie zestawień, raportów i analiz dla Przełożonych.

NASZE WYMAGANIA:

  • co najmniej wykształcenie inżynieryjne (mechanika i budowa maszyn, inżynieria chemiczna i procesowa, instalacje przemysłowe)
  • co najmniej trzyletnie doświadczenie zawodowe z zarządzania projektami w roli Kierownika Projektu (Project Manager) lub Specjalisty ds. inwestycyjnych, przy realizacji kompleksowych projektów przemysłowych (preferowane projekty w przemyśle chemicznym, ewentualnie spożywczym)
  • solidna wiedza na temat metodologii zarządzania projektami i najlepszych praktyk w tym zakresie, wykazana przez praktyczne doświadczenie w zakresie prowadzenia projektów inwestycyjnych,
  • doświadczenie w tworzeniu potencjalnych rozwiązań, koncepcji projektowych, założeń brzegowych, wariantów realizacyjnych,
  • doświadczenie w tworzeniu Zakresów Prac, Specyfikacji Technicznych, harmonogramów inwestycji lub zadań inwestycyjnych, budżetów szacunkowych, budżetów ofertowych, etc.
  • doświadczenie w nadzorowaniu i odbiorze robót montażowych w branży mechanicznej, rurociągowej, aparatów i urządzeń przemysłowych (reaktory, zbiorniki, pompy, wymienniki, filtry, etc.)
  • mile widziane doświadczenie w zarządzaniu projektami rozwojowymi,
  • podejście do zadań zorientowane na osiągnięcie wyniku, rozwiązywanie problemów poprzez rekomendację rozwiązań,
  • zdolność do planowania z wyprzedzeniem, przewidywania trudności i w razie potrzeby proponowania działań łagodzących,
  • umiejętność pracy pod presją czasu,
  • zdolność do budowania współpracy z klientami i członkami zespołu projektowego,
  • duża samodzielność, umiejętność planowania i organizacji pracy własnej,
  • znajomość języka angielskiego w stopniu umożliwiającym swobodną komunikację,
  • biegła znajomość oprogramowania ze środowiska MS Office.

OFERUJEMY:

  • stabilne miejsce pracy i warunki zatrudnienia,
  • zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę,
  • dofinansowanie do wypoczynku letniego, tzw. "wczasów pod gruszą" dla Pracowników oraz ich dzieci,
  • dodatek finansowy w postaci pieniężnej lub bonów świątecznych,
  • prywatną opiekę medyczną w Medicover dla Pracowników z możliwością rozszerzenia do pakietów: partnerskiego lub rodzinnego,
  • dofinansowanie do programu sportowego - karty Multisport,
  • zniżkę na edukację dla pracowników we współpracy z WSB Merito,
  • program podnoszący kompetencje zawodowe w postaci finansowania kursów, szkoleń, studiów i innych aktywności podnoszących kompetencje zawodowe Pracownika,
  • możliwość skorzystania z ubezpieczenia grupowego na atrakcyjnych warunkach.