Specjalista ds. ochrony środowiska

Dodano: 7 Czerwca 2021

Jesteśmy dynamicznie rozwijającą się firmą produkcyjną działającą w branży chemicznej. Stawiamy zarówno na rozwój nowych technologii, jak i ludzi. Rezultatem tego są własne patenty na innowacyjne rozwiązania, które pozwalają nam skutecznie konkurować na międzynarodowej arenie.

Zakres obowiązków:
• Min. 2 lata doświadczenia na podobnym stanowisku w firmie produkcyjnej,
• Preferowane wykształcenie wyższe w kierunku Ochrona Środowiska,
• Znajomość przepisów dotyczących ochrony środowiska,
• Doświadczenie przy pracach związanych ze sporządzaniem wniosków o uzyskanie decyzji administracyjnych,
• Wysoko rozwinięte umiejętności komunikacyjne oraz analityczne,
• Bardzo dobra organizacja pracy własnej,
• Znajomość ISO 14001 – mile widziana.

• Nadzór nad gospodarką odpadami na terenie firmy,
• Nadzór nad gospodarką wodno-ściekową,
• Kontrola i zlecanie badań lub analiz wynikających z posiadanych decyzji administracyjnych (np. analiza hałasu),
• Współpraca z organizacjami odzysku w sprawie wprowadzanych na rynek: opakowań po środkach niebezpiecznych, produktów w opakowaniach, baterii i akumulatorów, sprzętu elektrycznego i elektronicznego,
• Nadzór i aktualizacja posiadanych decyzji administracyjnych, w tym tworzenie niezbędnych dokumentacji i wniosków, także przy współpracy z innymi działami oraz firmami zewnętrznymi,
• Wykonywanie sprawozdań związanych z ochroną środowiska,
• Sporządzanie, nadzorowanie procedur i instrukcji związanych z ochroną środowiska oraz prowadzenie szkoleń wewnętrznych w tym zakresie,
• Aktualizowanie danych dotyczących spółki w systemach do nadzoru środowiska: BDO, KOBiZE, BOWOiK, BDR, PRTR;
• Bieżące monitorowanie przepisów prawa w zakresie ochrony środowiska,
• Współpraca z organami administracji publicznej, w tym organami kontrolującymi, w zakresie ochrony środowiska.

Oferujemy:
• Samodzielne stanowisko pełne wyzwań,
• Stabilne miejsce pracy i warunki zatrudnienia,
• Atrakcyjne warunki wynagrodzenia,
• Zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę,
• Dofinansowanie do „wczasów pod gruszą”, bony świąteczne,
• Możliwość przystąpienia do ubezpieczenia grupowego na korzystnych warunkach,
• Przyjemną atmosferę w pracy, skupioną na partnerstwie.

Zainteresowane osoby prosimy o wypełnienie formularza poniżej.