Specjalista ds. Energetyki

Dodano: 22 Kwietnia 2022
Jesteśmy dynamicznie rozwijającą się firmą produkcyjną działającą w branży chemicznej. Stawiamy zarówno na rozwój nowych technologii jak i ludzi. Rezultatem tego są własne patenty na innowacyjne rozwiązania, które pozwalają nam skutecznie konkurować na międzynarodowej arenie. Aktualnie w związku z intensywnym rozwojem poszukujemy Kandydatów na stanowisko:

Zakres obowiązków:
  • Prowadzenie dokumentacji technicznej zakładowych instalacji energetycznych
  • Opracowanie i realizacja harmonogramów przeglądów i remontów urządzeń i sieci energetycznych
  • Odpowiedzialność za identyfikację części i materiałów potrzebnych do realizacji prac
  • Nadzór nad działalnością elektryczno-energetyczną wydziałów produkcyjnych i zaplecza technicznego
  • Prowadzenie niezbędnej dokumentacji urządzeń energetycznych
  • Pośrednio organizacja i nadzór prac podwykonawców w obszarze elektroenergetycznym
  • Analiza trendów i cen rynkowych kosztów energii i paliw.
  • Negocjacje cenowe oraz kontakt z dostawcami energii cieplnej i elektrycznej
  • Tworzenie Capex i udział w realizacji projektów inwestycyjnych w obszarze energetyki
  • Podejmowanie działań zmierzających do utrzymania i poprawy procesów energetycznych
  • Wprowadzanie planu zarządzania energią i inicjatyw dotyczących oszczędności energii
  • Kontrola nad racjonalnym wykorzystaniem zasobów energetycznych w przedsiębiorstwie
  • Kontrola i planowanie zużycia paliw, pary, gazu, wody, sprężonego powietrza
  • Nadzór nad wskaźnikami zużycia wszystkich rodzajów energii
  • Udział w tworzeniu strategii energetycznej spółki.
Podstawowe wymagania:
  • Wykształcenie wyższe techniczne w zakresie Elektryki, Energetyki lub Elektromechaniki
  • Przynajmniej 5 lata doświadczenia w pracy zawodowej na podobnym stanowisku
  • Doświadczenie na podobnym stanowisku w firmie produkcyjnej
  • Uprawnienia SEP E i D, gr I (bez ograniczenia napięcia), gr.II pkt. 1, 2, 5, 6, 7, 9; gr. III pkt. 3, 4, 6, 7,
  • Umiejętność czytania i tworzenia rysunku technicznego/dokumentacji technicznej w obszarze elektryczno-energetycznym
  • Znajomość zasad eksploatacji urządzeń wykorzystujących energię elektryczną, parę
  • Komunikatywna znajomość języka angielskiego
  • Znajomość obsługi Pakietu MS Office
  • Znajomość programu AutoCAD
  • Znajomość zagadnień z obszaru TPM
Oferujemy:
  • Stabilne miejsce pracy i warunki zatrudnienia
  • Zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę
  • Dofinansowanie do wypoczynku letniego, tzw. "wczasów pod gruszą" dla Pracowników oraz ich dzieci
  • Dodatek finansowy w postaci pieniężnej lub bonów świątecznych
  • Prywatną opiekę medyczną w Medicover dla Pracowników z możliwością rozszerzenia do pakietów: partnerskiego lub rodzinnego
  • Dofinansowanie do programu sportowego - karty Multisport
  • Zniżkę na edukację dla pracowników we współpracy z WSB
  • Program podnoszący kompetencje zawodowe w postaci finansowania kursów, szkoleń, studiów i innych aktywności podnoszących kompetencje zawodowe Pracownika
  • Możliwość skorzystania z ubezpieczenia grupowego na atrakcyjnych warunkach