Koordynator ds. celnych

Dodano: 20 Stycznia 2023
Miejsce pracy: Bydgoszcz
Zakres obowiązków:
  • współpraca z Agencjami Celnymi oraz  Urzędem Celnym w zakresie odpraw celnych (import/ eksport) oraz towarów  objętych procedurą UCZ,
  • zarządzanie zespołem,
  • odpowiedzialność za  klasyfikowanie kodów taryfy celnej,
  • nadzór i odpowiedzialność za sprawny obrót towarów w ramach importu i eksportu,
  • odpowiedzialność za właściwe udokumentowanie importu/eksportu zgodnie z aktualnymi wymaganiami prawnymi,
  • współpraca z innymi działami w Firmie zaangażowanymi w proces importu/eksportu i uzyskania stosownych dokumentów celnych,
  • przygotowywanie kalkulacji, klasyfikacji towarów, certyfikatów pochodzenia, deklaracji długoterminowych,
  • przygotowywanie sprawozdań i deklaracji,
  • opracowywanie wewnętrznych instrukcji postepowania,
  • śledzenie zmian w przepisach celnych.
Nasze wymagania:
  • minimum 3 letnie doświadczenie na podobnym stanowisku,
  • doświadczenie  zakresie importów/ eksportów kontenerowych ze szczególnym uwzględnieniem Azji/ USA,
  • wiedza z zakresu obowiązujących przepisów celnych i zasad obrotu wewnątrzwspólnotowego oraz znajomość procedur uproszczonych,
  • samodzielność i decyzyjność w realizacji zadań,
  • pełna zdolność do czynności prawnych,
  • dobra znajomość obsługi pakietu MS Office,
  • znajomość języka angielskiego,
  • prawo jazdy kat. B,
  • gotowość do pracy stacjonarnej w biurze w Bydgoszczy.
Oferujemy:
  • stabilne miejsce pracy i warunki zatrudnienia;
  • zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę,
  • dofinansowanie do wypoczynku letniego, tzw. "wczasów pod gruszą" dla Pracowników oraz ich dzieci,
  • dodatek finansowy w postaci pieniężnej lub bonów świątecznych,
  • prywatną opiekę medyczną w Medicover dla Pracowników z możliwością rozszerzenia do pakietów: partnerskiego lub rodzinnego,
  • dofinansowanie do programu sportowego - karty Multisport,
  • zniżkę na edukację dla pracowników we współpracy z WSB,
  • program podnoszący kompetencje zawodowe w postaci finansowania kursów, szkoleń, studiów i innych aktywności podnoszących kompetencje zawodowe Pracownika,
  • możliwość skorzystania z ubezpieczenia grupowego na atrakcyjnych warunkach